Teistmoodi külade päev

Vigala piirkonna  külade päev toimus Vigala Jahimeeste Seltsile kuuluvas Manni jahimaja õuel ning oli pühendatud metsale. Nagu juba aastatega on välja kujunenud, siis külade päeva eesmärgiks on midagi  juurde õppida. Nii ka seekord.

Taimetoas tutvustas Tiina Kalda meie kandi metsataimi ja mis nendega teha saab. Igat taime võis nuusutada ja katsuda. Mets on selline kooslus, kus taimed kasvavad rinnetena. Saime tutvuda puudest õistaimedeni välja. Osalejad said ka omi kogemusi jagada.

Taimetark Mall Värva tutvustas kahte erilist taime, mida võiks ka imerohtudeks nimetada. Nendeks olid harilik kalmus, mis on kasulik hammastele ja sookassiurb. Lisaks pani ta südamele, et taimi  tutvustataks rohkem noortele. Seda teatakse rohkem, mida taimedega tehakse, kuid kuidas taim ka looduses välja näeb ja kus kasvab, vähem.

Metsatoas tutvustas Rein Varmo jahimeeste tegemisi ja meie kandi metsloomade kooslust. Metsanduse spetsialist Peeter Paunmaalt saime teada metsade raiest, uuendamisest ja metsakahjuritest.

Lasketiirus võis kätt proovida vibus ja õhupüssist. Päeva lõpus said täpsemad auhinnatud.

Ilm lubas kõik tegemised ära teha ja hoidis vihma hilisemaks.

Täname kõiki osalejaid ja kohtume jälle!

Liina Kikas

Vigala Külade Ümarlaud

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *