Vigala Külade Ümarlaua suvised tegemised

Kokkuvõte suvistest tegemistest

13. juulil sai peetud järjekordne Vigala piirkonna külade päev, mis toimus seekord Sääla külas Jõe talus. Traditsiooniliselt algas päev niitmisvõistlusega, kus seekord osales viis niitjat (2 naist ja 3 meest). Parimate niitjate tiitlid jagati Jaan Saiale ja Marge Plamusele. Niitmisvõistluse ergutamiseks otsustas ilmataat ka niitjaid vihmaga kasta, et ülejäänud aeg sajuta veeta. Jõe talu peremees ja perenaine tutvustasid külalistele oma talutehnikat ning huvilistel oli võimalus kümmelda tünnisaunas ja teha parvesõitu. Lisaks said soovijad meisterdada võtmehoidjat ja rahvuslikku rinnaehet või  kõrvarõngaid. Jääb üle ainult tänada vahvaid inimesi, kes oma aega ja oskusi päeva kordaminekuks panustasid: Jõe talu pererahvas, Tiit ja Raili Roosi, Enn Roosi. Signe Sume, Ede Rukki, Ave Vaarma, Ene Jeeser, Salme Lebin, Peeter Paunmaa ja kõik osalejad.

21. juulil toimus väljasõit üle-eestilisele avatud talude päevale Järvamaale ja tagasiteel külastati ka kahte ettevõtet Raplamaal. Kõikjal võeti meie suur grupp lahkelt vastu ning kogemusreisil osalejatel oli võimalus mekkida pakutavaid talutooteid ning kaasa osta meelepärast.

Valisime oma peatuskohtadeks erinevad talud, et mitmekesistada väljasõitu. Külastati Hindreku talu ja peomaja, mille põhitegevuseks on turism – pulmade, seminaride, sünnipäevade jm. ürituste korraldamine, koos aktiivsete tegevustega, samuti pakuvad nad majutust. Imaveres külastasime  esmalt Renter Aeda, kus põhitegevuseks suve ja püsilillede müük, seejärel  Sassi talus asuvat jaanalinnukasvatust.  7 Kitsetalle  talu pakkus maitsvaid tooteid ja kits Printsessaga suhtlemist. Retla külas vaatasime imeilusat Elise Aeda.

Kehtna vallas käisime külas Männiku talus Ohekatku külas, kus on 95 pealine lambakari, kus toodetakse  lambapiima. Peremees tutvustas majapidamist, perenaine oli abiks kohvikutöös ja tutvustas lambapiima tooteid. Viimaseks külastuskohaks oli Kehtna Mõisa OÜ veisefarmi. Siim Riisenberg andis ülevaate ettevõtte tegevusest. Jällegi tuleb kiidusõnu jagada osalejatele ja loomulikult reisijuht Maie Üürikese panus reisisaatjana oli hindamatu.

Vigala Külade Ümarlaud soetas sel suvel 24 l toidutermose, et oluliselt parandada vabatahtlike ja MTÜ-de ürituste korraldamisel sooja toidu pakkumist. Kel soovi talgutel , küla kokkutulekul või laagris jm üritustel termost kasutada, võtke meiega ühendust, termos ootab.

Lisaks ootab meid veel ees kogemusreisid Raplamaale ja koduvalda, jälgige reklaami!

Liina Kikas
Vigala Külade Ümarlaud

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *